Přeskočit na obsah

Osm bodů k udržení zdraví

V rámci úklidu ve svém počítači jsem narazila na spousty zajímavých textů, které jsem si psala jako poznámky pro sebe nebo které byly kdysi na webových stránkách Kondice. A jak dostaly stránky „nový kabát“, texty už se nehodily. A to je příběh i tohoto ebooku, který jsem znovu vytáhla na světlo světa, protože rozhodně pořád má svou hodnotu.

Když jsem si pročítala, co jsem před 6 lety napsala, tak jsem sama před sebou smekla. Na stránkách je kus mě. A zároveň informace jsou stále aktuální. Při čtení jsem měla pocity, jako když si s láskou prohlížíte staré fotky z dovolené, kde vám bylo krásně, pohladíte lidi, co tam byli s vámi, usmíváte se a v srdci máte klid a teploučko.

O čem tedy ebook je? Je o osmi bodech k udržení zdraví. A ty body se nemění, jsou stále stejné. Například držet dostatek tekutin, nebo jíst dostatek zeleniny nebo i informace, které jsou obzvlášť dnes důležité, abychom si stále připomínali. Že nutně k životu potřebujeme slunce, potřebujeme vzduch. Tím ale nemyslím jen tak někde dýchat, ale potřebujeme čerstvý vzduch, tedy pobyt venku. Pak také potřebujeme odpočinek a pohyb. A to všechno dohromady jsou faktory, které drží v síle náš imunitní systém.


Je pravda, že v textu nejsou všechny informace, protože za těch 6 let jsem se posunula. A mnohem víc věřím v sílu naší mysli, tedy že když mám vnitnří nastavení „všechno je na prd“, tak ačkoliv jím zdravě a starám se o sebe, tak tato péče není prožitá, jsou to jen mechanické úkony a pak se, bohužel, často stává, že naše mysl je silnější a tak ačkoliv dělám vše dobře, tak moje tělo ani moje mysl se úplně dobře necítí. V tomto ohledu mě hodně ovlivnil Bruce Lipton. Mimochodem mou recenzi na jeho knihy si můžete poslechnout zde.


Přeji vám, pokud si najdete čas a přečtete těch 20 stran textu, ať vám do sebe informace zapadnou zas jiným způsobem a ať vás čtení posune kousek blíž k sobě samým.