Šungit

Kámen, který čistí vodu z vodovodu a studní od negativních informací, zbytků hormonální antikoncepce, odpadů léků na bolesti a jiných znečištění.

Šungit je 2 miliardy let stará polyminerální uhlíková hornina, jehož jediné naleziště se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku. Šungit má značně neobyčejné složení, strukturu, fyzikální a chemické vlastnosti, má záhadný původ a široké spektrum využití. Vědecké výzkumy prokázaly řadu úžasných vlastností šungitu.

Jedná se nejen o léčivé kameny, ale i rušičky geopatogenních zón a kameny pro úpravu vody. Hlavní vlastností složení šungitu je přítomnost zvláštního uhlíku, jež se dílem skládá z molekul sférické formy – z fullerenů. V roce 1997 byla vědcům, kteří zkoumali vlastnosti fullerenů udělena Nobelova cena.

Cena 1 kg kamenné drti: 560 Kč
Cena 1 kusu obroušeného kamene o velikosti cca 3- 5 cm: 80 Kč
Šungit si můžete koupit u nás na pobočkách nebo objednat.

Šungit čistí pitnou vodu a léčí:

  • Díky svým absorpčním, katalytickým a baktericidním schopnostem šungit čistí vodu téměř od všech organických příměsi včetně ropných produktů a sloučenin obsahujících chlor, dusičnany a amoniak; od mnoha kovů a nekovů; ničí vibria cholery, streptokoky, jiné bakterie; plni funkci destrukturátora, který z energetické paměti vody odstraňuje informaci o látkách, jež se v ní dříve nacházely, napravuje její energeticko-informační strukturu; obohacuji vodu stopovými prvky důležitými pro organismus. S výsledky zkoušek šungitu prováděných v ČR se můžete seznámit na stránkách společnosti Carbongate.
  • Má léčivé, hojivé a dezinfekční účinky- vodu umí nejen očistit, ale dokáže z ní udělat vodu léčebnou, pokud necháte cca půl kg šungitové drti ve dvou až tří litrové skleněné nádobě na světle a po dobu 3 dnů, tak získáte vodu léčebnou. Když necháte vodu v šungitu déle, tak se v následujících dnech účinky nezvyšují, ale ani nesnižují. Sklenici poté nechte na tmavém chladném místě a přikryjte bavlněnou látkou. Bylo dosaženo maxima a tato kvalita vydrží do doby konzumace. Doporučuje se takto upravenou vodu pít třikrát denně 1- 2 dcl.
  • Můžete ho použít jako obklad na kožní problémy, ekzémy, popáleniny, akné, oděrky, řezné rány atd. Namočte gázu do šungitové vody a nechte přiloženou na poškozeném místě 1,5-2 hodiny.
  • Pro zklidnění, odstranění únavy a stresu, navození klidného spánku, pomoci při hojení pooperačních jizev, ekzémů a plísní si přidejte do teplé koupele 36-38 stupňů celsia 300-500g šungitové drti. Šungit si dejte do plátěného pytlíku, tak abyste ho jen vymáchali, vyždímali a teprve potom se koupali 10-15 minut. Ne déle a častěji, jen ob den a takto připravený šungitový sáček používejte vždy jen pro jednu osobu.

Jak šungit očistit pro jeho použití:
Nejprve je potřeba šungit pořádně proprat, má na sobě mour (prach ze zpracování), je to hornika, která se těží jako uhlí. Doporučujeme drť nebo celé oblázky propírat v míse, kam se Vám mour bude usazovat a neproteče do odpadu. Byla by ho škoda. My doporučujeme si ho dát do vany a vykoupat se v něm nebo s ním zalít květiny. Vůbec pokud někdy zalijete vodou očištěnou Šungitem květiny, tak Vám lépe porostou. Ale vraťme se k proprání kamenů, Kameny propíráme, tak dlouho dokud nebudete cítit a vidět, že jste se zbavili všeho mouru. Potom je položíte na světlo, pokud bude možno, tak na sluníčko.
Po uschnutí jednotlivé oblázky umístíte po místnosti, k počítači, televizi, do kabelky, do kapsy, kam budete chtít. Drť vložíte do skleněného džbánu (cca 300g do obsahu dvou litrů a více) a zalijete vodou z kohoutku, necháte 30 – 40 minut. Poté bude voda pročištěná a Vy ji můžete začít pít i si ji můžete přelévat do lahviček a brát na cestu. Nedoporučujeme džbán dolévat, vždy ho celý vypijte a teprve potom opět celý zalijte a nechte pracovat víc jak půl hodiny. Když vodu necháte déle než doporučovaný čas, tak se nic neděje, naopak kámen pracuje dál. Vodu nechte na světle a volně na stole.
Důležité je kamennou drť čistit jednou za dva až tři měsíce, podle kvality Vaší vody. Tím, že má kámen schopnost na sebe stahovat vše negativní, je potřeba ho pro stálost jeho schopností pravidelně pročišťovat. Ideální je ve vodě s jablečném octu nebo jedlou sodou v poměru 3:1. Takto necháte drť půl dne a následně ji pořádně properete a po té propláchnete ve vodě, potom necháte uschnout na světle nebo ještě lépe na slunci. Suchý šungit nasypete zpět do džbánu, zalijete vodou a vše se opakuje.

Jiná pozitivní uplatnění šungitu:

  • efektivně pohlcuje elektromagnetické záření (mobily, pc, tv), neutralizuje geopatogenní zóny a technogenní vlivy, upravuje vodu v bazénu
  • zlepšuje mikroklima, harmonizuje prostředí, dodává energii a silu
  • Přidáte-li šungit do akvária, prospěje to rybičkám - budou méně náchylné k onemocněním a voda zůstane čistá mnohem delší dobu