Masáže

V dnešní uspěchané době dost často zapomínáme sami na sebe, na odpočinek a regeneraci našich fyzických a psychických sil, které bohužel nejsou bezedné.

Ačkoliv má současná lékařská věda k dispozici velké množství medikamentů a je schopna dělat takřka zázraky, v mnoha případech se vracíme k přírodě, ke starým osvědčeným způsobům léčení. Přírodní prostředky umí probudit a posílit náš organismus tak, aby velmi šetrně a nenásilně dosáhl přirozeného uzdravení a bez vedlejších účinků.

Máte-li chuť prožít příjemné voňavé doteky, uvolnit se a relaxovat, načerpat novou energii, přijměte pozvání do světa vůní a malých zázraků. Můžete se obohatit o zážitky z klasické masáže v příjemném prostředí centra Kondice Pro.

Ceny všech masáží naleznete v našem ceníku

Klasická masáž

Odstraňuje únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, zkrácení, ztuhlost, nespavost a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení.

Aroma masáž

Každý občas potřebuje rozmazlovat, nechat se hýčkat. A právě to si můžete dopřát na aroma masáži. Voňavé éterické oleje terapeutické kvality Vás pohladí, osvěží, uvolní a nebo naopak povzbudí, nastartují, mentálně podpoří. Sami si můžete vybrat, jaká vůně je pro Vás v daný okamžik ta pravá.

Vůně

Levandule- nejpoužívanější silice. Podporuje hojení, je uvolňující. Dá se použít na odřeniny, opruzeniny jak u velkých tak i malých. Vhodná při bolestech hlavy, nespavosti, ale i chřipce, dýchacích potížích. Snižuje krevní tlak. Navozuje pocit pohody, nejvíc rozmazlující silice
Rozmarýna- posiluje nervy a zvyšuje krevní tlak, je proti únavě a napomáhá koncentraci. Může pomoci i proti bolestem hlavy. Tuto silici mohu doporučit pro lidi s nízkým krevním tlakem. Mohou jí nosit při sobě a vždy při slabosti si k lahvičce s rozmarýnou přičichnout
Grep- je antidepresivní, pomáhá k rozptýlení, odlehčení a oživení, desinfikuje vzduch.
Pomeranč- je vhodný pro lidi, kteří špatně snášejí neúspěchy a nedostatky, pomáhá k uvolnění organismu, uklidňuje, dodává životní optimismus a přispívá k přizpůsobivosti
Mandarinka- je psychickým stimulantem, používá se při napětí, melancholii, smutku, velmi dobře uvolňuje. Je vhodně použitelná jako koupelový olej. Výborná pro děti
Růže- je velmi jemná a sladká vůně, která v nás probouzí lásku, důvěru a akceptování sebe sama. Růže všeobecně posiluje nervy, sexualitu i duši
Nerole- je květ pomerančovníku hořkého, aroma je květinové, sladkohořké, bohaté a podobné pomerančovému. Patří spolu s meduňkou, růží a levandulí k nejlepším esenciálním olejům na uklidnění a stabilizaci. Je celkovým regulátorem nervového systému, pomáhá uvolňovat duševní a emocionální napětí, nervové deprese a chronický i akutní stav úzkosti. Navozuje pocit harmonie
Meduňka– podporuje uvolnění, harmonii, pomáhá při nespavosti

Masáž dolních končetin a nohou

Ideální pro sportovce (i rekreační), pro lidi, kteří pracují ve stoje. Pokud často sportujete nebo denně stojíte většinu času na nohách, málo relaxujete (s nohama nahoře), tak si Vaše kosterní svalstvo neodpočine, je dlouhodobě stažené a Vy máme pocit těžkých nohou.

Pravidelná péče umožní svalstvu se uvolnit a odpočinout (regenerovat). Následná aktivita bude příjemnější, uvolněnější (s pocitem lehkosti).

Masáž horních končetin a rukou

Velmi vhodná masáž pro lidi, kteří tráví pravidelně hodně času u počítače, hudebníky, sportovce a zahradníky. Je to prevence před onemocněním karpálních tunelů. Masáž je velmi příjemná a uvolňující.

Vřele ji doporučujeme všem ženám, které denně tráví 8 hodin u počítače, kde namáhají nejen ruce, ale i záda a šíji nesprávným držením těla. Přijďte se nechat rozmazlovat, zasloužíte si to.

Reflexní masáž plosky nohy

Na plosce nohy se vyskytují reflexní zóny (nervová zakončení), které pomocí masáže můžeme stimulovat a tím ovlivňovat hluboko uložené vnitřní orgány či vzdálená místa.

Masáž zvýší prokrvení, tím podporuje odplavení škodlivin a přísun obranných látek k vnitřním orgánům.

Masáž je možné provádět jak preventivně, tak pro zlepšení celkového zdravotního stavu. Při pravidelné masáži dosahujeme těch nejlepších výsledků.

Říká se, že chodidla jsou zrcadlem těla a tudíž našeho životního stylu a proto je tato metoda skvělou pomocí, jak vitalizovat své vnitřní systémy a tím omlazovat tělo i duši.

Masáž SU-JOK

Jedná se o léčebnou metodu, která se provádí na rukách a nohách. Princip metody spočívá ve stimulaci- masáží bodů na rukách, nohách, souvisejících s konkrétním orgánem, kostí, kloubem, páteří. Masáží lze odstranit bolesti akutní i chronické. Tato metoda je velmi jednoduchá, rychlá, účinná, bez léková, bez vedlejších účinku a je možné naučit se pomoci sám sobě při bolestech akutních i chronických.

Více o SU-JOK

Lidské tělo je formou života, maličkým, velice dobře vyladěným vesmírem. Z tohoto důvodu má všechny potřebné funkce, aby mohlo udržet život a v přírodě existovat jako ucelená jednotka. To jsou slova korejského vědce, profesora Park Jae Woo, autora metody terapie SU-Jok.

Název su-jok (čti su-džok) pochází z korejštiny, přičemž su znamená ruka (od prstů k zápěstí) a jok znamená noha (od prstů po kotníky). Jedná se o léčebnou metodu s vysokou účinností, bez použití chemických léčiv a kterou mohou používat lékaři i široká laická veřejnost. Při této metodě působíme na ruce a nohy. Na nich se nacházejí místa, která odpovídají všem orgánům a částem těla. Ruce a nohy jsou jako zvláštní řídící pulty, vytvořené proto, aby člověk mohl sám udržovat své zdraví.

Na rukách a nohách se tedy nacházejí soustavy bodů a zón podobnosti ke všem orgánům a částem těla. Tělo a jeho systémy podobnosti na sebe neustále vzájemně působí. Při onemocnění se z nemocného orgánu vyšle signální vlna do všech bodů podobnosti a body se stávají bolestivými. Na bolestivé body můžeme působit tlakem, speciálními magnety, lepíme na ně stimulátory, barvíme je, působíme teplem a lékaři používají i malé jehličky. Stimulací příslušného bodu vzniká elektromagnetická léčivá vlna, která má harmonizační účinek na nemocný orgán. Léčebný princip spočívá v nastartování autoregulačního procesu, který má každý živý organismus v sobě zakódován. Tato terapie tedy nefunguje na základě "víra tvá tě uzdraví", ale na bází akce-reakce.

Candella masáž

Vysoce relaxační rituál, pro který je vyvinutý speciální soubor po sobě jdoucích hmatů. Jedná se o masáž celkovou s prohřevem a zábalem zad, při kterém dochází k umocnění hydratačního účinku olejů obsažených ve svíci.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se přikládají na určitá místa na těle, prohřívají se a masírují.

Více o masáži

Masáž stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje organismus, prohřívá celé tělo, napomáhá detoxikaci a také vyrovnává energii v těle. Dále posiluje imunitní systém, urychluje metabolismus a reguluje zadržování tekutin v těle. Tato masáž je velmi účinná i při bolestech pohybového aparátu. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, zádové svalstvo, potíže s páteří a přispívá k regeneraci těla po sportovní zátěži, taktéž dobře působí při nespavosti a bolestech hlavy. Teplo, minerály a energie vycházející z teplých kamenů společně se speciální masážní technikou, dokonale uvolňují tělo, mysl, zbavují stresu a napětí. Pro zvýšení efektu se používají aromatické oleje, které pocit relaxace a celkového uvolnění umocňují. Pocity, které umí navodit jen masáž lávovými kameny, zůstávají ještě několik hodin po jejím ukončení. Při pravidelných aplikacích i několik dní.

Pro objednání volejte na tel.: 602 369 210 nebo pište na mail jenik@kondicepro.cz