Kurzy vaření

Ten, kdo vaří, má v rukou zdraví svých strávníků.

Na kurzech vaření si sami vyzkoušíte vyrobit a uvařit jídla, která domě běžně nejíte, např. pomazánky z tofu, špaldový salát, luštěninové lahůdky nebo zdravé, ale chutné sladkosti. Naučíte se, jak se správně propírá celé zrno, jak moc nabudou namočené luštěniny, kolik quinoi stačí na 2 porce, jak a z čeho udělat sladký desert, zdravou studenou mísu atd. atd. Naučíme vás také jak vařit při bezlepkové dietě či intoleranci laktózy.

Vařit budete sami, abyste si vše „osahali“ a věděli, jak na to i doma. Během vaření si budeme povídat o surovinách, jejich přípravě, dalším použití když Vám náhodou něco zbude (např. když uvaříte celé balení cizrny tak vyvstane Nerudovská otázka "kam s ní") a také o fintách při přípravě nových pokrmů.
Vše co si připravíme, uvaříme, si také sníme. A co nesníme? To si odnesete domů, takže nezapomeňte nosit si s sebou nějaké plastové krabičky.

Kurz je pro šest účastníků. My nakoupíme suroviny, uděláme základní přípravu a čistit, prát, krájet, mazat, vařit, ochutnávat, jíst a povídat, si už budeme společně.

Cena kurzu vaření je podle času, který vaříme. Nyní o prázdninách jsou kurzy v čase 17-21 hod a cena je 1000 Kč.