JÍDELNÍČEK

Plán přímo na míru, jak jíst a hýbat se. Cílem je postupně začlenit změny do běžného životního rytmu.

Na základě všech zjištěných informací na konzultaci Vám poradce vysvětlí 2 základní směry řešení a doporučí podle něj ten nejvhodnější. Rozhodnutí ale zůstane na Vás. Poradce Vám může radit, doporučovat, podporovat Vás, ale konečné rozhodnutí musíte udělat Vy sami, protože Vy budete daný plán den co den dodržovat a jen Vy se znáte nejlépe, tudíž víte, co je a co není ve Vašich silách na začátku programu.

DinnerDetailní i rámcový jídelníček se skládá z několika částí:

  • V první části je zhodnocení Vašeho dosavadního životního stylu, co Vašemu tělu neprospívá, na co je třeba dát si v budoucnu pozor, co je naopak dobré z Vašich návyků podporovat
  • Ve druhé části je trocha teorie, jak naše tělo funguje, co to jsou živiny, jaké jsou vhodné druhy potravin atd., protože pokud rozumíte tomu co a proč se v organismu děje, vyvarujete se chyb z nevědomosti, což bývá onen „zakopaný pes"
  • Ve třetí části je návrh na pohybovou aktivitu, vytvoření některých zdraví prospěšných návyků a základy duševní hygieny.

Ještě stále zde není nic o jídelníčku jako takovém, o tom, co kdy máte jíst. Toho se týká čtvrtá část jídelníčku a zde se dramaticky liší detailní a rámcový jídelníček.

Součástí rámcového jídelníčku je několik zdravých a vyvážených variací na 5 denních jídel a suplementace některé nedostatkové a tělu potřebné látky. Jestliže například nejste zvyklí jíst zeleninu, nezvládnete ze dne na den jíst pravidelně denně 500g zeleniny, Váš pitný režim je dramaticky nízký, dlouhodobě jste své tělo zanedbávali, roky se trápili dietami a hladověním, brali jste své zdraví jako samozřejmost nebo nejíte pravidelně aspoň 1x týdně mořské ryby, ve kterých jsou cenné omega-3 nenasycené mastné kyseliny, a jíst je ani nehodláte. Váš stravovací režim je nepravidelný a stresové situace máte na denním pořádku. V těchto a dalších situacích je nutné tělu zpočátku pomoci potravinovým doplňkem. Doplněk tělu rychle a bez velké energetické hodnoty doplní, co mu v danou chvíli chybí. Nejsme zastánci pouhého polykání tablet, náš cíl je naučit Vás vyváženě jíst a pít a tím si udržet získanou postavu, ale někdy naše tělo potřebuje "nakopnout", potřebuje rychle dodat to, co v daném okamžiku nemá a my nejsme schopni doplnit to přirozenou stravou.
Na to, aby mohl organismus udělat změny (zhubnout, protvarovat se, denně se vyprazdňovat,....) musí mít sílu.
Doplňky dají tělu sílu, odkyselí ho, pomůžou rychlejší látkové výměně, dodají tělu minerály, zlepší vstřebávání živin v tenkém střevě, zkrátka připraví ho na změny.

SproutsSamozřejmě respektujeme přání některých klientů, kteří odmítají ze svých osobních důvodů používat potravinové doplňky.
Rozdíl mezi rámcovým a detailním jídelníčkem je ten, že detailní jídelníček je stavěn z bazálního metabolismu, denní aktivity a zdravotního stavu klienta. I v tomto jídelníčku je několik variací na každé denní jídlo, ale všechny potraviny jsou přesně určené na gramy. Denně musíte dodat tělu veškeré makro i mikro živiny ze stravy a zároveň musíte dodržet energetický příjem a nepřekročit ho, proto se vše musí vážit. Dodržování detailního jídelníčku vyžaduje více času na přípravu.
Proto jsme raději, když se rozhodnete pro jídelníček rámcový, protože každý den je trochu jiný a na to přirozeně reaguje naše tělo. Někdy máme větší hlad, někdy není tolik času na přípravu jídla, někdy jíme jako vrabec. Uvědomění si svých potřeb schopnost reakce na ně, je pro dlouhodobou spokojenost sami se sebou to nejdůležitější. Jen Vy sami určíte směr, kterým se společně vydáme.

Ceník jídelníčku

OBJEDNÁVKA JÍDELNÍČEK