Vaření je vášeň

Vaření je vášeň

Prošla jsem ročním výcvikem v práci s traumaty – jak pracovat sama se sebou a zároveň být podporující pro klienty. A jeden hostující lektor s námi dělal test našich jedinečnosti, našich talentů. A mým talentem je autorita a vášeň. Pro mě je to přesné vystižení mé práce. Autorita vnáší řád, pevný režim a kontroly – to je výživové poradenství – je třeba jíst pravidelně, dodržovat pravidla v tom co jíst, jak a kdy to jíst a pak kontrolovat, zda vše probíhá tak, jak má.
A pak je ta vášeň – nadšení pro nové věci, tedy pro nové potraviny, nové chutě a taky jsme u vaření. Miluju svojí kuchyň, kde můžu vařit, zkoušet, rozvášnit se. Je pravda, že zpočátku byly i pokusy, které nakonec jedly jen slepičky, ale byl to zážitek a přišlo vylepšení a nakonec „slepičí“ začátky patří k mým nejoblíbenějším receptům.
Teď jsem půl roku neměla možnost dělat kurzy vaření a zjistila jsem, jak moc je pro mě tahle vášnivá část mé práce důležitá. Když Vám budu 5 minut vyprávět o tom, jak si máte upéct dort bez mouky, tak na mě většinou všichni koukají a čtu jim v očích „to myslí vážně?“, „to nejde“, „dobře, tak až se budu nudit, a nebudu mít co dělat a budu mít doma všechny suroviny nakoupené, tak to možná zkusím“. Když ale dám ten teoretický dort na talíř a řeknu „ochutnejte“, tak během pár vteřin vidím překvapení a vášeň v očích a slyším „pošlete mi prosím recept?“
Tohle mi teď půl roku chybělo a jsem za to vděčná. Protože až když vaření nebylo jsem si uvědomila, jak moc je důležité. Že prostě o chuti se nedá vyprávět, chuť musíte prožit!
A mám velkou radost, že znovu začnou kurzy vaření, kde budeme ochutnávat, patlat rukama, z obyčejných (dostupných všude) surovin vytvářet neobyčejná jídla, chuťové zážitky.
Na tohle všechno a ještě mnohem víc vás, milé ženy, zvu.
Jsem žena a umím vařit a sdílet jen se ženami, neumím naučit vařit muže. Umím předat muži recept a odkontrolovat, že dodržel postup, to je ta autorita ve mně, ale neumím ho naučit hrát si s tím receptem, užít si to – to je ta vášeň a pro mě je to vášeň při vaření v kruhu žen, kde všechny vaříme a všechny jsme emoční.

Letos v létě budou kurzy v odpoledních hodinách, úterky a čtvtky. O víkendech většina lidí z města utíká.
Kurz vaření bude na 4 hodiny – 17-21 hod, uvaříme vždy 2 polévky, 2-3 (podle času) saláty nebo pomazánky, 2 pečivo bez mouky, 3 hlavní jídla, 3 sladkosti.
Každé vaření budou jiné recepty. Pořád to bude bez masa, bez mouky. Samozřejmě, že doma můžete místo luštěnin dát maso a místo namletých oříšků dát mouku do těsta. Takovéhle recepty znáte, doma vaříte. Já se budu snažit, abychom vařily to, co doma zatím není tak běžné, abyste měly inspiraci, jak svůj jídelníček obohatit.
Pořád platí, že co nesníme, to si nesete s sebou domů.

Cena kurzu: 1000 Kč
Termíny: úterky – 23.7., 13.8., 27.8.
    čtvrtky- 8.8., 22.8.

Na kurz s sebou můžete vzít mamku, ségru, dceru, kamarádku, kolegyni. Není to jen pro ty, co jsou klientky Kondice, je to pro všechny ženy, co chtějí inspiraci k vaření.

A ráda bych udělala jednodenní sobotní kurz zavařování – kečupy, marmelády,sirupy, čalamády, salsy, pyré, lečo atd. Prostě mít zásoby na zimu. Samozřejmě si uvaříme hlavní jídlo, nějakou zdravou mlsku (třeba zmrzlinu) a zajímavý salátek.

Termín: sobota 27.7. 9-16 hod (čas odhaduji, uvidíme, jak to půjde)
Cena: 2500 Kč. Vše zavařené si nesete domů, kdo by měl skleničky na zavařování, může si přinést, jinak já budu vybavená.

Kurzy vaření jsou pro min 4 max 8 žen.

Těším se na Vás a na společné tvoření, kde vzniká nejen báječné, chutné a zdravé jídlo, ale i radost a potěšení ze setkání.

Posted in Hubnutí a diety, Kalendář akcí a novinky.

Napsat komentář