kurz hubnutí JINAK

Protože naše Terezka je už, jak sama říká „velká holka“, tak jsem se rozhodla, že je na čase znovu obnovit kurzy hubnutí.
Mám čím dál větší pocit, že my ženy máme základní informace – všechny víme co je a co není zdravé, že bychom měly hodně pít, jíst zeleninu, hýbat se, nebýt se stresu atd. Ale protože hubnutí, vaření, cvičení a zdraví obecně je nejvíc diskutované téma ze všech, tak narazíte na spoustu informací, a pak je z toho guláš. Mě to připadá, jako kdybychom dostaly 1000 kousků puzzle a měly složit obrázek, ale vůbec netušíme jaký obrázek to je a tak tápeme a zkoušíme, které dílky k sobě patří a které ne. Cesta pokus, omyl, která stojí čas, energii, úsilí.
Cílem kurzu je pro mě poskytnout vám informace k tomu, abyste se samy mohly rozhodnout, co je pro vás to nejlepší. Jak často máte jíst, jaké druhy potravin jsou vás ty správné, jak s vámi mluví tělo a říká vám, co chce, co mu chybí. Návrat k zdravému rozumu, ale ne tomu, co máme v hlavě, ale tomu, co máme v útrobách. Jmenuje se to enterická nervová soustava a je prokázané, že víc nervových spojení vede z našeho „mozku v břiše“ do mozku v hlavě než obráceně. Takže moudrost toho, co sníst a jak to metabolovat nejde z hlavy do břicho, ale břicho říká hlavě, co má dělat. A my se jen potřebujeme naučit poslouchat svoji moudrost břicha.
Všechny známe reakci našeho žaludku – když se něco nelíbí, máme z něčeho špatný pocit, tak to cítíme v žaludku, některé z nás tuto možnost využívají i vědomě, že se době, kdy žaludek vládne (čas mezi 7-9 hod) zeptají na to, co je tíží a dostanou od žaludku odpověď. Ne nadarmo se říká v pořekladlech „to musím ztrávit“, „ten člověk nebo situace mi leží v žaludku“.
Potřebujeme jíst víc jídla a ne umělohmotných náhražek, potřebujeme se naučit být se sebou a v sobě, když jíme, potřebujeme k jídlu získat pokoru, protože to není samozřejmé, že máme co jíst.
A to všechno se budu snažit vám předávat na kurzech hubnutí JINAK.
Kurz trvá 12 týdnů, scházet se budeme každý týden. Jedna lekce je 2 hodiny.
Cena kurzu je 2900 Kč.
A abychom měly v ruce i nějaký papír o našem snažení, tak na začátku a na konci kurzu se ty vás, které budou chtít, můžou změřit na diagnostickém přístroji In Body.
První termín kurzu byl hned obsazen a tak jsem dala nový termín a sice začínáme ve čtvrtek 1.3. v 17,30 hod, končit budeme v 19,30 hod.

Plánuji i kurz o víkendu, který by byl 1x za 14 dní, v sobotu od 8 do 12 hod (2 lekce na jednom setkání), aby se mohly zúčastnit i maminky na mateřské nebo ženy, které do mají do Budějovic dál.
Pokud by vás víkendový kurz zajímal, tak se mi prosím ozvěte, ať mám zpětnou vazbu, jestli je víkend dobrý nebo nedobrý nápad.

Posted in Hubnutí a diety, Jaro.

Napsat komentář