Vitamin D3

Pokud u Vás dnes svítilo sluníčko, doufám, že jste den strávili venku a nechali na sebe dopadat sluneční paprsky a jejich životadárnou energii. A pokud jste dnes sluníčko nestihli, udělejte to, jak je to půjde. Jistě znáte přísloví "kam nechodí slunce, tam chodí lékař".

Vědecké výzkumy ukazují, že staré pranostiky mají pravdu:-)

Dnes Vám tedy napíšu něco o vitamínu D3, jehož tvorbu v těle stimuluje právě slunce. Stále více odborníků se shoduje na jeho významu v prevenci rakoviny, aterosklerózy, infakrtu, autoimunitních onemocněních, diabetu 2. stupně, depresí i chřipky.

Bojíme se rakoviny kůže a tak se před sluncem schováváme. Jenže opomněli jsme jeden fakt - pracujeme v uzavřených kancelářích, nakupujeme ve velkých uzavřených obchodních centrech, jezdíme autem - většinu času jsme mimo sluneční dosah.

Je prokázáno, že na konci zimy chybí vitamín D3 60-70% populace.

Jak je nám vitamín D3 prospěšný a důležitý:

- vstřebávání vápníku a ukládání do kostí
- důležitý pro pohyblivost svalstva, jeho sílu a přímo klíčový pro sportovní výkony
- snižuje riziko křivice i osteoporózy
- je nezbytný pro funkci všech buněk v našem těle - každá má receptor na tento vitamín
- dokáže pomoci při snižování hmotnosti, protože zasahuje do metabolismu cukrů a tuků
- ovlivňuje to, jak vypadá kůže a jak rostou vlasy
- pozitivně ovlivňuje náladu a pocit pohody
Josef Mercola ve své knize Temný podvod nazývá dnešní dobu "novou dobou temna" a popisuje zjištění badatelů ohledně slunce a rakoviny - pomocí slunce by se dalo na světě ročně zabránit 250 000 případům rakoviny tlustého střeva a 350 000 rakoviny prsu.

Je pravda, že nic se nemá přehánět, není nutné "smažit se" na sluníčku celý den, stačí když budeme na slunci 10-15 minut denně. Když to nevyjde, nevadí. Měli bychom se snažit, aby to vyšlo co nejčastěji - může to být příjemná procházka po obědě i v pracovní dny.

Pokud tedy díky dostatku vitamínu D3 budeme mít krásnou kůži, pevné a lesklé vlasy, zdravé kosti, svalovou sílu, dobrou náladu, ještě nám může pomoct udržet si váhu, podpoří imunitu a je prevenci rakoviny,... a navíc je tak prima vyhřívat se na sluníčku, zvláště na tom jarním:-)

Myslím, že máme jasno! Slunce se nebojíme, na vitamíny z něj se těšíme!!

A jestli je teď zima a na obloze šedo, pak je dobré jíst vitamin D jako doplněk stravy, aby naše tělo prosperovalo a naše mysl byla veselá.

A rada na závěr - při delším pobytu venku při vyšších teplotách (nad 15°C) je dobré dát si do vody lžíci Ume octa, aby Vaše tělo neztratilo minerály a necítili jste se po slunění nebo pobytu venku unavení!

Posted in Jaro, Zdraví a vědecké poznatky.

Napsat komentář