Čistá strukturovaná voda pomocí šungitu

Šungit, chci vám napsat, proč ho používám a proč ho doporučuji i ostatní.

To, že ho mám ve džbánu jak doma, tak v každé kanceláři, už vy co k nám chodíte, víte. Třeba voda v Praze v Lékařském domě, kde má Kondice Pro kancelář, není vůbec dobrá, ale teď se dozvídám od některých klientů, že jim chutná. A to Praha má velmi kvalitní vodu, podle studie, kterou před časem udělali Švédové, má Praha nejčistější vodu ze všech evropských metropolí. Ale ta voda k nám domů nebo do kanceláří musí někudy přitéct a to je věc druhá. Praha má také jedno z nejstarších vodovodních potrubí. I když teče voda z Podolí v super kvalitě, tak protéká vedením nejen pouličním, ale i tím domácím. A tím se kvalita vody může lišit. Lidem doporučujeme kohoutkovou vodu, jak říká jeden můj klient vodu kohoutí, ale přesnou kvalitu neznáme. Proto od té doby co vím o šungitu, tak vodu jím očištěnou piji všude, kde to můžu ovlivnit. Samozřejmě, že si ji beru s sebou i do lahvičky.

Taky jako většina lidí mého věku jsem v mládí pil vodu z kohoutku, po revoluci jsem si začal kupovat vodu balenou v PET lahvích, která byla z různých vrtů a vhodná i pro kojence. Nakupoval jsem balíky této vody, potom přišla možnost si koupit velký kanistr s vodou, kdy nám jí ještě vozili a tím jsem si odlehčil nákup. A jak dlouho vydržela, super! Postupně mi docházelo, že když na tu lahev nebo kanistr svítí slunce, že to asi nebude nejlepší. Zjistil jsem, že se z té umělé hmoty na slunci uvolňují látky, které nejsou vůbec zdravé. Vrátil jsem se ke kohoutí vodě a dnes piju vodu, kterou mi denně pročišťuje šungit.

Od pracovníků hygienické stanice víme, že někdy při kontrolách PET láhví s kojeneckou vodou nebo kanistrů s vodou, které jsou originál uzavřeny, najdou bakteriální znečištění, které vodu úplně znehodnotí. A to si ještě představte, jak dlouho trvá než se jeden kanistr, s kterým se můžeme setkat i na úřadech, u lékaře atd, vypije. O teplotě uskladnění a intenzitě světla ani nemluvím.

Předcházející článek na našem blogu byl o pitném režimu, proto jsem vám chtěl prvně popsat šungit jako  takové „perpetuum mobile“ pro čištění vody. Stačí mu jen pravidelná péče (jednou za dva až tři měsíce proprat a nechat uschnout nejlépe na slunci) a bude Vám čistit vodu stále. Ta rozdílná délka je způsobena právě výstupní kvalitou vody z vašeho kohoutku – více  železitá ,vápenitá nebo jinak znečištěná, to se potom může kamenná drť buď zabarvit do zrzava, šediva nebo je potažena šlemem.

Šungit dokáže očistit vodu od antikoncepčních hormonů nebo zbytků z léků tipu ibuprofen, což bohužel neumí žádné čističky vody. Návod, jak se o šungit starat najdete dál na našich stránkách.

Prahu jako vzor jsem použil, díky studii o které píši, a také protože místní vodu už léta piji  Věřím, že i u vás máte vodu kvalitní a je jen na každém z nás jestli si ji ještě vylepšíme.

Příště Vám ještě napíšu o vodě o kolo nás, jak je důležití si ji chránit.

Budu rád, když mi napíšete svůj názor do komentáře.

Posted in Voda- základ života.

Napsat komentář